Saarte Hääl, 20.10.2023
Saaremaa sai rikkamaks muusika- ja pereterapeudi võrra

Muusikateraapia on olnud Siiri elus kuus aastat. See on ta enda sõnul olnud põnev teekond mõistmaks, kui palju võimalusi on muusikaga inimese mõjutamiseks – olgu see siis muusika kuulamine või pilliga endaväljendamine.

Muusikateraapias ei lama inimene mõnusasti diivanil, kuulates "rahustavat muusikat". See on väär arusaam. "Tegemist on teaduspõhise teraapiaga, millel on nii kognitiivne kui ka funktsionaalne suund," selgitas Viil. Muusikateraapia saab abiks olla kõne arendamisel või liikumise taastamisel pärast haigust. Näiteks insuldijärgsel liikuvuse taastamisel on saavutatud väga häid tulemusi vaid mõne muusikateraapia seansiga.

Raplamaa Sõnumid, 29.09.2023
Raplamaa aasta õppija on Siiri Viil
Raplamaa tublimad täiskasvanud õppijad ja õppimist toetavad koolitajad-asutused said pidulikul tänuüritusel tiitlitega pärjatud.

Raplamaa aasta õppija tiitli pälvis MTÜ Ojaveere Teraapiakeskuse pere- ja muusikaterapeut Siiri Viil, kes lõpetas tänavu Tallinna Ülikooli loovteraapiate magistrantuuri.
„Kui lapsed käivad koolis, siis nad võib-olla teevad seda sellepärast, et õpetaja paneb viie, klassijuhataja kirjutab kiituse ja siis ema-isa on kodus õnnelikud. Nad teevad seda natuke rohkem nagu teistele. Aga kui täiskasvanuna õppida, siis sa päriselt õpid iseendale.

Fotol Siiri Viil koos Ojaveere Teraapiakeskuse juhtumikorraldaja Margit Šestakov'ga.
Järvamaa Teataja 21.10.2023

Kas lapse või suhte saab teraapiaga korda teha? (postimees.ee)
*Kas lapse või suhte saab teraapiaga korda teha? Niisugust küsimust on kevadel Paides esinduse avanud Ojaveere teraapiakeskuse töötajad korduvalt kuulnud. Kui see kõik oleks nii lihte, aga kui üldse ei proovi, siis ei juhtu samuti midagi.
Ojaveere teraapiakeskuse asutaja Siiri Viil selgitas, et nende keskus on pühendunud laste, noorte ja täiskasvanute toetamisele. «Meie kliendid on noorukid, abielupaarid, aga ka terved perekonnad, kelle probleemid ulatuvad seinast seina. On teada tõde, et igaühele neist tuleb läheneda omamoodi ning selleks leidub teraapiaid, mida siis välja­õppinud terapeudid oskavad kasutada,» lausus ta.
Viil sõnas, et talle meeldib inimesi aidata ja näha muutusi, mida ta suudab tuua inimeste eludesse. «Just sel põhjusel rajasingi Ojaveere teraapiakeskuse. Soovin pakkuda rohkemat ja paremat tuge neile, kes on seda otsimas,» ütles ta.

Raplamaa Sõnumid, 7.12.2022


Ojaveere teraapiakeskusest otsivad abi nii suitsiidsed noored kui ka lõhkiminekuäärel abielud
See, mida teraapiakeskuse seinte vahel räägitakse, sinna ka jääb. Viimased viis aastat on Raplas tegutsenud Ojaveere teraapiakeskus, mille asutaja on Siiri Viil. Nad on töötanud vaikselt ja omaette ning väga palju endast avalikkusele märku ei ole andnud. Viie aastaga on sellest kasvanud nii suur ettevõtmine, et 2023. aasta jaanuaris avatakse osakonnad Paides ja Tallinnas.

Kokku on Ojaveere teraapiakeskuses kaheksateist töötajat. Arvestades, et Siiri Viil alustas keskuse rajamist üksinda, on kasv olnud märkimisväärne. Terapeutide arv kõneleb ennekõike sellest, et teraapiateenus on nõutud. Samuti näitab seda see, et kõik ajad klientide vastuvõtmiseks on praeguse seisuga täidetud.
Loe edasi

Raplamaa Sõnumid, 30.11.2022

Pereterapeut Siiri Viil: Suund on selline, et mehed otsivad ise terapeudi abi
Reedel, 25. novembril ilmunud Raplamaa Sõnumite podcasti salvestamisel oli külas loov- ja pereterapeut Siiri Viil Ojaveere teraapiakeskusest. Kuna november on meeste tervisele pühendatud kuu, oli juttu meeste vaimsest tervisest.

Siiri Viil tõi välja, et aina enam liigume selles suunas, et mehed võtavad probleemide korral ise terapeudiga ühendust. “Mehed ei ole meie kabinetis üldse harv nähe. Pigem ongi trend selles suunas, et mees võtab meiega ühendust ja kurdab, et tal on kas naisega raske või on nad lahku läinud. Meie juurde on tulnud väga toredad mehed,” rääkis Viil.

Eesti mehele ei ole omane rääkida on tunnetest ja veel vähem probleemidest. Viil ütles, et seetõttu on väga hea, et meil on meeste tervisele pühendatud terve kuu, mis sisaldab nii isadepäeva kui ka meestepäeva. Küll aga ei ole märgata seda, et just novembris pöördutaks terapeudi poole varasemast rohkem.

“Tegelikult ei ole vahet, kas tegemist on mehe, naise, lapse või eakaga – kõik vajavad lähedust. Kõik vajavad võimalust endast rääkida, aga paljud ei oska seda,” rääkis Viil. Ta lisas: “Erinevus on selles, et me kasvatame poegi sedasi, et mees on tugev, läheb vibuga metsa, laseb hirve maha ja toidab terve perekonna ära. Naine kasvatab samal ajal kodus lapsi. Aga see mudel ei tööta enam. Meil ei ole haridussüsteemis ega mujal oskust õpetada meestele, kuidas tänases ühiskonnas toime tulla.”

Ojaveere teraapiakeskus asub Raplas ning tegutseb Viljandi maantee tegevusmajas. Raplamaa Sõnumite podcasti meeste vaimse tervise teemal saab kuulata SIIN.