Eakate muusikateraapia on muutumas üha populaarsemaks. Olenemata teie vanusest, võimetest või huvidest, on muusikal võimalus kuulajas tekitada imelisi tundeid ja mälestusi, isegi kui te pole professionaalselt koolitatud muusik. Need tunded ja emotsioonid on sageli seotud inimese varasemate kogemustega, pakkudes lohutust, rahulolu ja rõõmu. Vaid üks tuttav laul võib halva olukorra või tuju hetkega paremaks muuta.

Paljud vanemad täiskasvanud seisavad silmitsi raskete krooniliste haigustega nagu südamehaigused, vähk, diabeet, artriit ja palju muud. Vananevas elanikkonnas võivad nad samuti silmitsi seista vanusega seotud probleemide ja asjaoludega, mis mõjutavad nende füüsilist, emotsionaalset ja vaimset heaolu. Õnneks on muusikateraapia - muusikaliste võtete kasutamine kliendi terapeutiliste eesmärkide saavutamiseks - osutunud tõhusaks igas vanuses ja võimetega inimestele, sealhulgas vanuritele, kes vajavad emotsionaalset turvalisust ja heaolu.

Mis on muusikateraapia eakatele?  Kuidas muusikateraapia on seenioridele kasulik?
Muusikateraapia kasutab spetsiaalseid ravimeetodeid, mis võivad hõlmata loomist, liikumist, laulmist ja muusika kuulamist. Uuringud on näidanud, et muusikateraapia võib aidata seenioride tervise ja heaolu mitmetes valdkondades, sealhulgas füüsiline rehabilitatsioon ja liikumise hõlbustamine, inimeste motivatsiooni suurenemine, emotsionaalne tugi klientidele ja nende lähedastele ning loominguline väljund tunnete ja emotsioonid.

Muusikateraapia eelised ja oodatavad tulemused eakatele
Muusikateraapia võib aidata mõnel eakatel elanikel säilitada head füüsilist ja vaimset tervist, võimaldades neil meelde tuletada vanu mälestusi ja võidelda depressiooni. Muusikateraapia võib paremat füüsilist ja vaimset tervist edendada mitmel viisil:
  • Leevendab igavust
  • Motiveerib liikuma
  • Meenuvad positiivsed mälestused
  • Eemalduvad negatiivsed mõtlemismustrid
  • Närvilisus väheneb
  • Tekivad julgustavad mõtted
  • Luuakse uusi sotsiaalseid suhteid
Eakatele mõeldud muusikateraapia võib olla abiks veel mitmetes küsimustes, sealhulgas:
Füüsilised oskused: Muusikateraapia võib eakate inimeste tantsu ja rütmiliste instrumentide mängimise kaudu liikumist ja liikumist inspireerida. Varba koputamise, plaksutamise ja muude tantsuliste liikumiste abil saavad seeniorid leida suurema liikumisulatuse, isegi kui nad pole täielikult liikuvad.

Kognitiivne heaolu: muusikateraapia võib aidata eakatel inimestel nii protsessi läbi viia kui ka nende mälestusi aktiivsena hoida. Kuna muusika on tihe seos mineviku sündmuste ja mälestustega, saavad kliendid rõõmu ja rahu leida vaid ühe loo kuulamisel. 

Muusika kuulamise kasu dementsusega võitlevatele eakatele on samuti tõendatud erinevate uuringutega.
Kognitiivsete oskuste parandamine.  Dementsuse käes kannatavate klientide jaoks võib lapsepõlvest tuttav muusika olla tõhus kaasamise ja positiivsete vastuste tekitamiseks. Nad hakkavad meelde tuletama asju, mis võivad olla unustatud ja võivad ära tunda laule ning kogeda sellega seotud mälestusi.    
Suhtlus. Paljud eakad kliendid proovivad ümiseda või laulda laulude järgi, mida nad mäletavad ning on rohkem suhtlemisaltid ja reageerivad, eriti küsimustele ja vestlusele.
Stressi vähendamine. Muusika on suurepärane stressi ja depressiooni leevendaja. Eakate jaoks, kes võivad kogeda suurenenud agitatsiooni ja süvenemist, võib-olla dementsuse tagajärjel olla muusika väga rahustav.
Füüsiline koordineerimine. Kui muusikat mängitakse, on raske mitte varvaste plaksutada ega koputada. Rütmilised löögid ja rahulikud meloodiad aitavad füüsilise tegevuse, näiteks kõndimise või treenimise ajal koordineerida, mis võib muuta kehalise tegevuse lihtsamaks ja nauditavamaks. 
Kõneoskused: muusikateraapia võib aidata teha selgemaid otsuseid ja rääkida täpsemini, kuna see võib aidata dementsusega patsientide keele- ja kõneoskuse halvenemist aeglustada.
Sotsiaalsed oskused. Kui muusikat mängitakse rühmas võib see soodustada eakate vahel suuremat suhtlemist, mis võib leevendada üksindust, mida paljud kohati võivad tunda. Sageli räägivad nad oma nooruse muusikast või jagavad mälestusi, mida muusika esile kutsub.