Grupp sõltuvusest vabaneda soovijatele


Grupid alustavad märtsis 2023 - naiste grupp 1.03; meeste grupp 2.03
Grupikohtumised: 1 kord nädalas, 8 nädalat
Grupi suurus: kuni 12 inimest
Gruppi on oodatud igas vanuses inimesed alates 16. eluaastast

Grupitöö on mõeldud neile, kes soovivad vabaneda tubaka-, alkoholi-, narko- ja ravimisõltuvusest, aga ka neile, kes ennast sõltlaseks ei pea, kuid soovivad kontrollida oma harjumusi ja käitumismustreid nii, et need ei muutuks sõltuvuseks. 

Kui kahtled, kas sinu alkoholitarbimine on süütu tipsutamine või tõsisem probleem, võid teha rahvusvaheliselt tunnustatud testi:

https://alkoinfo.ee/et/moodukus/moodukuse-piires/audit-test/

Grupitöö toimub taastumisgrupi vormis – ehk seal ei õpetata, kuidas elada sõltuvusvaba elu, vaid jagatakse kogemuspõhist toetust, kuidas õppida märkama sõltuvusega seotud probleeme ja neid endale sobival viisil lahendada. Igal kohtumisel on erinev teema, kuid kõik teemad on seotud sõltuvustega. 

Grupitöö aitab üles leida igaühe seesmised tugevused ja oskused, mida rakendada oma parema mina kujundamiseks, samuti saab head nõu selle kohta, kuidas ja kelle käest vajadusel abi küsida. 

Iga algus on raske, aga kui siht selge, toob ka iga väike samm eesmärgi lähemale. Ja kindlasti aitab ja innustab nende inimeste kogemus ja toetus, kes kõik selle oma elus reaalselt läbi on teinud. Kui nemad suutsid, suudad ka sina!

Naiste grupp kohtub kolmapäeviti kella 18:00–20:15 ja meeste grupp neljapäeviti 18:00–20:15, aadressil Raplas, Ojaveere Teraapiakeskuses.

Osalustasu ühe korra eest 5 €. 

Naiste gruppi juhib Urme Puntso ja meeste gruppi juhib Mait Rebane, kes mõlemad on omandanud kogemusnõustaja kutse ning spetsialiseerunud just sõltuvustele. 

Registreeruda palume siiski ainult neil, kes tõepoolest kavatsevad osaleda, sest kohti on piiratud arv.

Registreerimisvorm naiste gruppi: Naiste grupp

Registreerimisvorm meeste gruppi: Meeste grupp

Grupi kohta saad kuulata ka siit podcasti